Anmälda lag

Anmälda lag till

Lockarp & Klippans Endurance Cup -23

Följande lag är anmälda.
Vill du ändra, komplettera eller fråga något så skicka ett mail till info@endurancecup.se

Lag

Deltagare

Round

Klass

RBC Malmö

Liam Karlsson
Oscar Jägersteht

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Ejsing Auto Racing

Christian “Schumi” Jessen
Jesper Madsen
Joen Lund

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Svärmorsdrömmen

Wille Lundberg
Markus Lundh
Alex Larsén, 22 Okt

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
22 Oktober, Klippan

PRO

Team BGK

Bertil Paarup
Victor Sparholt

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Team Sallies 1

Henrik Hansen
Jacob Skallergård
TBA

7 Maj, Lockarp
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Team Sallies 2

TBA
TBA

1 Oktober, Lockarp

PRO

Consulting Denmark 1

Niels Ferbing
Claus Normann
Dan Lyngsdal

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Consulting Denmark 2

Allan Sparholt
Carsten Sparholt

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

PRO

Road to Glory

Erik Olofsgård
Melker Cederflo
Max Rexmo (22/10)

7 Maj, Lockarp
3 September, Lockarp
1 Oktober, Klippan
22 Oktober, Lockarp

PRO

L.E.M Racing

Erkin Bour
Lennie Sandberg

18 Juni i Klippan

PRO

BlueShoes

Johan Templin
Oscar Cederflo

3 September, Klippan
1 Oktober, Klippan
22 Oktober, Lockarp

PRO

Team G4s

Leonardo Garcia
Ernesto Garcia
Alan Garcia
Leonardo Garcia

7 Maj, Lockarp
18 Juni i Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp

AM

Speedos

Johan Valett
Andreas Gustavsson
TBA

7 Maj, Lockarp

AM

The Circuit Breakers

Anton Hässelmo
Kevin Stone
Erik Rosén

18 Juni, Klippan
22 Oktober, Klippan

AM

Team Oldboys

Pelle Bäckström
Jesper Wallhoff
(Jan Martinsen, ej 1 Okt)
Urban Steiner
Roger Jädersten, 1 Okt
Elias Jädersten, 1 Okt
Thea Jädersten, 1 Okt

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp

AM

Team Fifan

Patrik Hayes
Daniel Kjellin
Philip Hayes

Avbokad. 18 Juni, Klippan

AM

Team F.H Auto

Finn Hansen
Kristian Zingenberg
Lars Blåland

7 Maj, Lockarp

AM

Need for Speed

Alexander Möhle
Marco Möhle

7 Maj, Lockarp

AM

KKM Racing

Kim Christiansen
Kent Christensen
Martin Lindemann

7 Maj, Lockarp

AM

Team Skånes GP

Marco Smedberg
TBA
TBA

18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

AM

MPM Racing

Peter Søgaard Andersen
Michael Have
Mads Kenneth Møller Andersen

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
22 Oktober, Klippan

AM

Team ÅP

Robin Olsson
Kevin Olsson
Johan Palmqvist

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

AM

Team Speed racing

Mads Larsen
Oscar Alnerheim
Daniel Trap-Kinberg
Max Weber Ullman
Oscaar Opperfelt

7 Maj, Lockarp

AM

Team Tomelilla

Axel Säre
Erik Isaksson
Fredrik Asplund
TBA

7 Maj, Lockarp

AM

Vlad and others

Vladyslav Selishchev
Peter Black
Rasmus Friberg (7/5)
Eugene Maltsev
Tobias Johansson (18/6)

7 Maj, Lockarp
18 Juni, Klippan
3 September, Klippan
1 Oktober, Lockarp
22 Oktober, Klippan

AM

Vita örnar

Jacek
Maks
Piotr
Tomasz
Marek

7 Maj, Lockarp
1 Oktober, Lockarp?

AM

Team Barba

Anders Arent
Melker Bergholtz
Carlo Juric

18 Juni, Klippan

AM

Volvo 740

Emil Bank
Filip Cervin
Anthony Ågren

18 Juni, Klippan

AM

Team SEMA

Mats Persson
Sebastian Gillisson
Dennis Åkesson

3 September, Klippan

AM

Max Förstoppad

Theo Östling
Victor Gyllensten
Albert Wrigfors

1 Oktober, Lockarp

AM

Turbo Diesel

Bobby
Guner

1 Oktober, Lockarp

AM

Plastic Fantastic

Emil
Ekrem

1 Oktober, Lockarp

AM

Full Throttle

Muhamed
Haris

1 Oktober, Lockarp

AM

Team MRS

Hampus Håkansson
Sebastian Månsson
Emil James

1 Oktober, Lockarp

AM

H-ASS TEAM

Leone Sabatino
Nate Dinakaran
Nicolas Sabatino
Bryn Hankins
Hugo Hindov
Damian DeBeer
Christian Svarvell
Oliver Green

22 Oktober, Klippan

AM

Baguette & Co

Viggo Wolf
Isac Schultz
Antoine Gozard

22 Oktober, Klippan

AM

EVP Racing

Oskar Odén
Linus Wannebro
Johan Odén

22 Oktober, Klippan

AM

PK Racing

Philip Karlsson
Erwin

22 Oktober, Klippan

AM