Anmälda lag

Anmälda lag till

Lockarp & Klippans Endurance Cup 2020

Följande lag är anmälda. Vill du ändra, komplettera eller fråga något så skicka ett mail till info@endurancecup.se

Sammantällning

Tortalt anmälda lag

PRO
11 Lag

AM
17 Lag

Anmälda lag per Round

Tävling
28 Juni, Klippan. 
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO                AM
5 Lag              10 Lag
7 Lag              8 Lag
9 Lag              6 Lag
8 Lag              9 Lag

Lag

Deltagare

Round

Klass

CDK 1

Carsten Sparholt
Claus Ree Jörgensen

16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

CDK 2

Claus Normann
Niels Ferbing

16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

CDK Junior

Nikolaj Marsengo
Markus Söholm
(Victor Sparholt)

16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

WGT International

Wilmer Magnusson
Gustaf Magnusson
Theo Vincent

16 Augusti, Klippan

AM

Team BGK

Noah Weichel
Harvey Cowan
Christoffer Gotfredsen

16 Augusti, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

Lungo Corsa

Johan Valett
Kent Axelsson
Andreas Gustafsson

28 Juni, Klippan

AM

RBC Malmö

Erik Berggren
Per Nordström
Armel Mislimi

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan

PRO

Team Trabant

Stefan Hoeney
Fredrik Hortewall
Casper Jensen

28 Juni, Klippan

AM

RBC Malmö 2

Sture Hallin
Liam Karlsson
Oscar Jägestedt

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

Team X

Carl Necking
Erik Lennström
Henrik Hansson

16 Augusti, Klippan

AM

Team Fifan

Patrik Hayes
Markus Persson
Mario Hayes
Philip Hayes
Daniel Kjellin

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

VKRacing

Erkin Bour
Lennie ” Alonso” Sandberg

28 Juni, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

Team SGP

Marco Smedberg
Alfred Smedberg
Johan Dahlgren

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

Fågel Racing Team

Jonathan Fogelström
Kevin Fogelström
Markus Söderlindh
Anton Lundstedt

28 Juni, Klippan

AM

Team Oldboys

Per-Olof Bäckström
Urban Steiner
Linus Norén

28 Juni, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

Volvo 740

Filip Cervin
Emil Bank

28 Juni, Klippan

PRO

Team 4Gs

Leonardo Garcia
Ernesto Garcia
Alan Garcia
Alex Garcia

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

Team Byggemand Bing

Christian Jessen
Giang trong truong nguyen
Patrick Bing

28 Juni, Klippan
16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

GTRacing.se

Joakim Lannemar
Torbjörn Lannemar
Joacim Paninder

28 Juni, Klippan

AM

FPT.se

Ola Paninder
Alex Paninder
Frida Paninder

28 Juni, Klippan

AM

Team UBM i Laholm AB

Ola Severinsson
Fredrik Nilsson
Henrik Ansgarius
Nicklas Johansson

20 September, Klippan

PRO

STEC

Philip Karlsson
William Nilsson
Karl

20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

Rilum Sport Racing

Marcus Tegstam
Tobias Nelson
Max Einarsson
Carl Lindberg

16 Augusti, Klippan

AM

LTeam

Mindaugas Krasauskas
Vidmantas Gabsevicius

16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

PRO

SetLab Racing

Gustav Serger
Fredrik Serger
Anton Sandahl
Oliver Hansson

16 Augusti, Klippan
20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM

EduRe

Eimantas Sileikis
Andrius Sakalas

18 Oktober, Lockarp

AM

Ågarps rajsers

Peter Nessrup
Henrik Lagercrantz

18 Oktober, Lockarp

AM

Team ToMi

Mikael Olofsson
Tony Olofsson

20 September, Klippan
18 Oktober, Lockarp

AM